Hakkımda

Merhabalar 1995 İstanbul-Fatih doğumluyum.
İlk Öğretim eğitimi'mi bulunduğum ilçede tamamladım. Orta Öğretim eğitimimi Sultan Ahmet Endüstri Meslek Lisesinde Makine Ressamlığı okuyarak tamamladım.
Şuanda Açık Öğretim Fakültesi son sınıf Kamu Yönetimi okumaktayım aynı zamanda Örgün olarak Avrupa Meslek Yüksek Okulun da Radyoloji 1. sınıf öğrencisiyim.

Bilgisayar ve İnternet alanındaki merakım evimize bilgisayarın girmesiyle beraber başladı diyebilirim. Biliyorum klasik bir cümle oldu fakat bu klasik cümlenin bende oluşturduğu farkı şöyle anlatabilirim, evimize bilgisayar girmesine rağmen internetin olmayışı ve bilgisayarın internet kafede oynadığım her oyunu açmamasıyla beni bilgisayarın içine yani elektronik kısmına yönlendirdi.

Aileme hak veriyorum çünkü devamlı parçalardan bir tanesi yanıyor haftalık olarak bilgisayarı tamire gönderiyorduk. Bu şekilde kendi kendimi donanım alanında geliştirdim diyebilirim.

İlerleyen zamanlarda internetle tanışarak oyun oynamaktan ziyade dönemin revaçta olan dillerinden Perl öğrenme merakıyla yazılım alanına adım atmıştım fakat dönemin eksik kaynakları nedeniyle kendimi fazla geliştirememiş XML, HTML ve CSS gibi daha çok etiketleme dillerine yönelmiştim.

Bunların az gelmesi daha doğrusu istediğime ulaştıramaması sonucu JavaScript ve PHP öğrenme serüvenimle beraber bu günlere kadar gelebildim diyebilirim. Şuanda kendimi Pyhton ve Django ile geliştirmeye gayret ediyorum.

Elimden geldiği kadar hazırladığım projeleri github üzerinde paylaşıma açıyorum, insanlara faydalı olmayı ve açık kaynak dünyasında ufak bir karınca kadarda olsam yer almayı seviyorum.

Kişisel Blog sitemde sizlerle şu konular hakkında sohbet etmeyi düşünüyorum.

  • Html5, Css3, Java Script.
  • Pyhton & Django.
  • Bootstrap 4 ve üzeri sürümler.
  • Arayüz Geliştirme ve Kullanıcı Deneyimi alanına yönelik erişimler UI & UX Design diyebiliriz.
  • Angular & React  Js alanında kapsamlı olarak eğitim setleri paylaşmayı düşünüyorum.
  • Arama Motoru Optimizasyonu alanında kendi öğrendiklerimin bir özetinide paylaşmayı düşünüyorum.
Söyleyeceklerim bu kadar sağlıcakla kalın :)

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

HTML Nedir

Gulp.js Kurulumu ve Kullanımı

Gulp.js Nedir (Özet Olarak)