Domain Nedir Nasıl Alınır

Domain (Alan Adı) Nedir ? 
Domain Kurumsal yada Kişisel web siteniz için internette sunmuş olduğunuz kimliğinizdir. anilguzey.com Bu bir domaindir. Eğer domain kullanmazsak web sitemizi ip adresiyle kullanır ve yayınımıza ip adresiyle devam ederiz. Bu yöntemde Seo (Arama Motoro Optimizasyonu) ve hedef kitlemiz için web sitemize karşılık eksi değer kazandırır.

Domain (Alan Adı) Nasıl Alınır ? 
Şahsınıza ait firmanız için yada kişisel kullanımız için Alan Adı alabileceğiniz en popüler siteleri aşağıda sıraladım. Belirtmiş oldukları adımları izleyerek Domain alımınızı başarıyla sonuçlandırabilirsiniz.
Alan Adı ve Hosting Sağlayıcı firmalar yukarıdaki sitelerle kısıtlı değildir. Google üzerinde arama yaparak daha uygun fiyata domain alabilirsiniz. 

com.tr Domain Nasıl Alınır
Eğer web sitenizi kişisel olarak kullanıyorsanız örnek olarak (anilguzey.com) bu şekilde bir siteniz varsa ve bu sitede kullanmış olduğunuz domain ismi kimliğiniz ile uyumluysa Kimlik Bilgilerinizi 
Nic.tr Adresine göndererek com.tr Alan adı talebinde bulunabilirsiniz. NİC.TR ODTÜ bünyesinde çalışmaktadır ve Odtü tarafından desteklenmektedir.